Může se stát, že nemáš žádný svůj 3D model, který bys od nás potřeboval vytisknout. Ale není třeba se obávat. Poradíme ti!

Způsobů je hned několik

  • Nechat nás vytvořit model přesně podle tvého zadání
  • Stáhnout si model z online databází
  • Vytvořit si vlastní model

Nechat nás vytvořit model přesně podle tvého zadání

Abychom dokázali zhmotnit produkt přesně podle tvých představ, potřebujeme taky detailní zadání. U technických věcí rozhodně oceníme výkresy či náčrty, ale u kreativnějších či marketingových modelů nám stačí detailní popis a můžeme to postupně doladit. Co vše dokážeme vymodelovat a vytisknout najdeš v tomto samostatném článku Co vše jde 3D vytisknout.

Napiš nám co potřebuješ zhmotnit a my se ti ozveme. Pro nezávaznou poptávku můžeš využít následující formulář, email nebo pro začátek telefon.

Stáhnout si model z online databází

Existuje velké množství online databází, na které se nacházejí modely ve formátu STL, OBJ nebo 3MF a ty můžeš ihned po stažení rovnou nahrát sem na web jako vlastní model nebo nás kontaktovat emailem a my ti model zajistíme a vytisknutí naceníme. Některé databáze nabízejí modely zdarma, za jiné si musíš zaplatit nějaký poplatek. Nejpopulárnější jsou tyto:

Cults 3D

Vytvořit si vlastní model

V dnešní době se dají modely i snadno vytvořit. Začít můžete s online programy jako je Tinkercad pro modely založené na přesných rozměrech a tvarech, nebo se vydat cestou 3D modelování podobnému sochařině s online programem SculptGL. Chcete-li se vydat cestou klasického programu na PC, máte k dispozici Autodesk Fusion 360, Autodesk AutoCAD, Blender, SOLIDWORKS či mnoho dalších

Inventor guru: Nové bezplatné Osobní a Startup licence Autodesk ...
Prostředí programu Fusion 360